Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus

Vajinismus Cinsel İlişkide Acıya Neden Olur mu?

Vajinismus Cinsel İlişkide Acıya Neden Olur mu?

Vajinismus Cinsel İlişkide Acıya Sebep Olur mu?

Vajinismus rahatsızlığı cinsel ilişki sırasında kasılmaya bağlı olarak acıya neden olabilir. Ancak “disparoni” adı verilen cinsel ilişkide acı – ağrı hissinde öncelikle jinekolojik bir değerlendirme yapılmalı ve herhangi bir fiziksel sorunun olup olmadığı teşhis edilmelidir.

Cinsel ilişkide ağrı değişik nedenlere bağlı olabilir!

Cinsel ilişkide acı hissi hem psikolojik hem de fiziksel nedenlere bağlı olarak gelişebilir.

Fiziksel sebeplerin başında kızlık zarı anormallikleri, vajinanın darlığı, vulvar vestibulit sendrom, vajinal enfeksiyonlar ve dış genital patolojiler yer almaktadır.

Psikolojik olarak kasılmaya bağlı gelişen ağrı sorunundaki etkenlerin başında ise vajinismus gelmektedir. Yani vajinismus sorunu yaşayanlar çoğunlukla cinsel ilişkiye girememekle birlikte, bir kısım hastalar ise zor ve zahmetli bir şekilde ilişkiyi yaşayabilirler.

Kendinizi kasmanıza bağlı olarak ilişkiye engel olmaktasınız. Yani cinsel ilişkide acı hissedecekmiş gibi kendinizi kasmanız ilişkiyi zorlaştırıyor. Bunun neticesinde de gerçekten ağrı yaşıyorsunuz. Bu sorunun bir an evvel tedavi edilmesi gerekmektedir. Doğru tedavi teknikleri ile vajinismus sorunu kısa bir süre’de çözüme ulaşabilir.

Cinsel ilişkide acı sorunu zamanla büyüyerek cinsel isteksizliğe, hatta evlilik problemlerine dönüşebilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmesi gereklidir.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.