Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Erken Dönemde Tedavi

Vajinismus Erken Dönemde Tedavi

Vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin erken dönemde, geciktirmeden tedavi almalarını öneririz. Çünkü vajinismus problemi zamanla büyüyecek ve çok olumsuz evlilik sonuçlarına yol açabilecek bir cinsel sorundur.

Örneğin; evleneli daha birkaç haftanız olmuş, cinsel ilişkide korku ve kasılmalarınızdan ötürü hiç cinsel ilişkiye girememiş olabilirsiniz. Bu durumda yaşamış olduğunuz bu sorun yalnızca birkaç haftalık bir sorun olayıp, probleminizin kökeni çok daha önceki yıllara dayanmaktadır. Yalnızca evlendiğiniz için önceden mevcut olan ve geçmişten gelen probleminiz aşikâr hale gelmiştir.

Vajinismus Erken Dönemde Tedavi

Vajinismus sorunu yaşayan kadınların çoğunluğu hiçbir şekilde ilişkiye girememişlerdir, yani hâlâ bakirelerdir. Bir kısmı da zor ve ağrılı olarak ilişkiye girebilirler. Diğer bir kısmı da aynı sizdeki gibi kısmi birleşme sağlamaktadırlar. Bunların hepsi aslında vajinismusun ayrı türevleridir. Tedavileri de aynıdır. Sonuçta ortada bir cinsel sorun vardır, bu da hem cinselliği hem de evliliği olumsuz yönde etkilemektedir ve bir an önce tedaviye başlanmalıdır.

Siz durumunuzu evliliğinizin ilk ayında fark edebilmişsiniz. Ancak bu sorunu yıllarca yaşayan, hatta buna rağmen cinsel sorunlarının olmadığını düşünen pek çok çift vardır. Çiftlerin bir kısmı ise problemlerini önemsememekte, görmezden gelmekte ve karşılıklı şekilde problemerini kabul ederek yıllarca yaşamaktadırlar. Zamanla sıkıntılar artmakta ve kadındaki sorun erkeği de olumsuz yönde etkilemektedir.

Vajinismus sorunu zaman kaybedilmeden tedavi gerektiren bir durumdur. Bu yüzden bir an önce harekete geçmenizi ve cinsel terapi almanızı öneririm.

Mucizeler beklemeyin... Vajinismusu yenmek için özel bir ilaç, uyuşturucu bir hap, kayganlaştırıcı jel, uyuşturucu krem, uyku hapı yoktur. Çünkü sorun beyindedir ve çözüm beyne odaklı olmalıdır. Vajinismus tedavisi için öncelikle eşinizi tedaviye ikna etmelisiniz. Eşinizin tedavi için istekli ve sizi destekleyici olması çok önemlidir.

Vajinismus sorunu cinsel bir korku olarak da tanımlanabilmektedir. Cinsel ilişki korkusuna bağlı olarak kasılma ve tam birleşmenin sağlanamaması halidir. Siz bu sorununuzu 2 haftadır yaşıyor olsanız dahi sorununuz biniçaltında yatmaktadır ve temelleri 3 yaşından itibaren atılmış olabilir. Bunun için erken dönemde, sorun büyümeden öncelikle eşinizi tedavi için ikna etmeniz ve vajinismus tedavisine başlamanız gerekmektedir.

Vajinismus sorunu yaşayan hastalarımız ortalama olarak 3 günde sorunlarını yenebilirler. Maliyetler ise ilk seansta yapılacak basit bir değerlendirme sonrasında “paket ücretlendirme” şeklinde yapılmaktadır. Hastlarımıza ücretlendirme ve ödemelerde kolaylıklar sağlıyoruz.

Vajinismus sorununun kesin tedavisi ise modern cinsel tedavi yöntemlerinden geçer. Dünyada en sık olarak uygulanan tedavi yöntemleri arasında davranışçı – bilişsel cinsel tedaviler yer alır. Vajinismusu kesin olarak çözecek tedavi yöntemleri bunlardır.

Siz bu sorununuzu 15 gündür yaşamanıza rağmen sorunun kökeni çok daha derinlerde yatmaktadır. Bu yüzden eşinizle konuşup, gerekirse onu da ikna ederek bir an önce vajinismus tedavisine başlamanızı öneririm.

2003 yılından itibaren vajinismus tedavileri ile ilgili çalışan bir merkeziz. Erken dönemde tedaviye başlamanız sizin için önemlidir. Çünkü vajinismus sorunu ertelendikçe büyümekte, büyüdükçe de sorunun çözümü zorlaşmaktadır. Bunun için öncelikle eşinizi ikna etmelisiniz. Ayrıca erkek doktordan çekinen hastalarımızın tedavi ve muayeneleri konusunda bayan asistanlarımız yardımcı olmaktadır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.