Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi ve Gebelik

Vajinismus Tedavisi ve Gebelik

Vajinismus Tedavisi ve Gebelik

Vajinismus tedavisi sonrası gebelik oluşumu rahat bir şekilde gerçekleşebilir. Ancak hastaların bir kısmı sürekli gebelik denemelerine rağmen sonuç alamadıklarından veya cinsel terapi almaya çekindiklerinden dolayı tüp bebek veya aşılama gibi yöntemlerle çocuk yapmaya yönelmektedirler. Ancak bu doğru bir karar değildir.

Vajinismus sorunu yaşayanların öncelikle cinsel terapi alarak sorunlarından kurtulmalarını öneririz. Çünkü cinsellik aile birliğini destekleyen en önemli işlevlerden birisidir.

Diğer taraftan vajinismus tedavisi mümkün iken aşılama ile gebelik oranı %10, tüp bebek tedavileri ile gebe kalma oranı %40-50 arasındadır. Alınan hormonal ilaçların da pek çok yan etkilerini unutmamak gerekir.

Vajinismus sorunu varken hamile kalıp çocuk doğurmak tedaviyi erteleme sebeplerinden birisidir.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.