Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus ve Cinsel İsteksizlik

Vajinismus ve Cinsel İsteksizlik

Vajinismus Hastalığı ve Cinsel İsteksizlik

Vajinismus hastalarında başlangıçta cinsel isteksizlik sorunu yoktur. Hatta özellikle evliliğin ilk zamanlarında tam bir cinsel ilişki yaşanamasa da renkli sayılabilecek bir cinsel yaşam vardır.

Çiftler birbirlerini farklı yöntemlerle tatmin etme yollarına gidebilirler. Ancak zamanla cinsel ilişkide yaşanan olumsuz denemeler cinsel isteksizlik problemine neden olabilir. O yüzden tedaviyi ertelememek gereklidir.

Vajinismus sorunu uygun şekilde çözüme kavuşturulmadığı takdirde:

  • Cinsel isteksizlik,
  • Depresyon,
  • Anksiyete artışı,
  • Konsantrasyon güçlüğü,
  • Özgüven eksikliği gibi sorunlara yol açar.

Herkesin yapabildiği bir işlevi yapamamış olmak zaman içinde büyüyen bir psikolojik rahatsızlık nedenidir.

Vajinismus hastalarında zamanla cinsel ilişki sıklığı da azalabilir. Bu da cinsel isteksizlik (cinsel soğukluk) nedenidir. Erkeklerde de erken boşalma, cinsel soğukluk veya iktidarsızlık (ereksiyon sorunları) zamanla gelişebilmektedir. Eğer bu tür sorunlar varsa da eş zamanlı olarak erkek eşler de cinsel tedavi programına alınmalıdır.

Aksi takdirde kadındaki problem çözümlendiğinde erkekteki problem daha da belirgin hale geçecek, böylelikle cinsel ilişkiye girememe sorunu devam edecektir.

Müessesemizde vajinismus tedavisi uygulanan hastalarımızın eşlerinin öykülerini de almaktayız. Eğer ki erkek eşte problem varsa onlara da davranışsal–cinsel terapiler uygulamakta, gerekli durumlarda da medikal destek vermekteyiz.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.