Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Tek Seansta Vajinismus Tedavisi Mümkün mü?

Tek Seansta Vajinismus Tedavisi Mümkün mü?

Tek seansta vajinismus tedavisi olabilir mi, vajinismus sorunu tek seansta halledilebilir mi türünden sorular pek çok hasta tarafından sorulmakta ve merak edilmektedir.

Tek seansta vajinismus tedavisi mümkün mü?

Her ne kadar kulağa bir evet cevabı son derece cazip gelse de bu sorunun cevabı çoğu zaman “hayır” dır.

Bir çocuk emeklemeyi öğrenmeden koşabilir mi? Kişilerin belli olgunluklara ulaşabilmeleri için aşama aşama yol katedmeleri gerekmez mi?

Unutmayınız; hiç bir zaman terapistlerin ellerinde “sihirli değnekler” yok. Tam tersi; sihirli değnek sizin elinizde ve biz yalnızca bunu harekete geçirebiliriz.

Cinsel kimlik, bir kişide çocukluğun çok erken dönemlerinde oluşmaktadır.

Vajinismus, çok küçük yaşlardan itibaren cinsellikle ilgili alınan bir takım olumsuz mesajlar sonucunda ortaya çıkar. Bu nedenle cinsellik kavramı ile ilgili olumsuz, yanlış ve abartılı ön yargıların tamamen bellekten silinerek yerine yeni ve doğru bilgilerin işlenmesi biraz zaman alıcıdır; daha önemlisi oldukça sabır, azim ve kararlılık gerektirir.

Tek seansta vajinismus tedavisi ne zaman mümkün?

Tek seans ile vajinismus tedavisine cevap veren tek istisnai durum hafif derece vajinismus problemi olan ve korkularından çok bilgi eksiklikleri nedeni ile cinsel ilişkiye girme sorunu yaşayan çiftlerdir. Yani bilgi eksiklikleri nedeni ile cinsel ilişkiye giremeyen çiftlerde uygulanan tek seanslık vajinismus tedavisi ile çözüm olabilir.

Cinsel bilgi eksikliklerini, bilişsel terapiler ile tek seansta tamamlanan bu çiftler kolaylıkla ilişkiye girebilirler. Ancak tüm vajinismus hastaları içinde bu grup yalnızca %10’luk bir bölümü oluşturmaktadır.

Vajinismus tedavilerinde problemin tamamen çözümü için cinsel tedaviler konusunda uzman bir hekimin seçilmesinin önemi çok büyüktür.

Gereksiz yere yapılan ameliyatlar, tek seansta vajinismus tedavisi için öneriler,bilimsel olmayan ve tıbben önerilmeyen tedavi yöntemleri çiftlerdeki umutsuzlukları ve karamsarlıkları arttırmakta, maddi-manevi zararlar vermekte, sonraki tedavilere olan inançları azaltmaktadır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.