Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus

Vajinismus Hastaları Cinsel İlişki Sırasında Neler Yaşar?

Vajinismus Hastaları Cinsel İlişki Sırasında Neler Yaşar?

Vajinismus Hastaları ve Cinsel İlişki

Vajinismus hastalarının bir kısmı cinsel ilişkide acı hissederler. Ancak çoğu hasta acıdan çok, acı olacakmış gibi bir korku içerisinde kendilerini kasar, bacaklarını kapatır, eşlerini iter ve cinsel ilişkiyi sonlandırırlar.

Ön sevişme kısmında haz ile ilgili bir sorun olmadığı halde cinsel ilişkide birleşme anı gelince korku ile birlikte haz da biter.

Vajinismuslu kadın cinsel ilişki sırasında neler yaşar?

Hastalarımızın bir kısmı evlenmeden önce korkularının çok fazla olduğunu ve evlendikten sonra böyle bir sorunla karşılaşacaklarını düşündüklerini bize ifade ederler. Bazıları ise önceden böyle bir sorunun ismini bile duymadıklarını veya asla kendilerine bu durumu konduramadıklarını ifade ederler. “Böyle bir problem nasıl oldu da beni buldu, bir türlü anlayamıyorum” şeklindeki düşünceleri vardır.

Hastalarımızın bazıları cinsel organlarının kapalı, küçük veya etten bir duvar ile örülü olduğu yönünde düşüncelere sahiptir. Hâlbuki bu, vajinadaki kasılmaya bağlı olarak gelişen bir durumdur.

Zamanla alınganlık ve sinirlilik hali daha da sık görülen bulgulardır. Etraftan gelen “niye hala çocuk yapmıyorsunuz?” şeklindeki sorular ise mutsuzlukları arttırır. Vajinismus tedavisi için asla utanmayınız, sıkılmayınız, çekinmeyiniz.

Vajinismus tedavisi için utanan hastalar tedavilerine bir türlü başlayamazlar. Bu durum onların sıkıntılarını daha da arttırır. Öncelikle bu sorunu yalnızca sizin yaşamadığınızı, milyonlarca kadının ortak sorunu olduğunu bilmelisiniz.

Daha sonrasında da vajinismus tedavisi için müessesemize gelmelisiniz. Bize geldiğinizde bu sorunu yaşayan ve vajinismus tedavisi gören pek çok hastamızla görüşmeniz tedavi öncesi cesaretinizi de arttıracaktır. Görüşmek dileği ile sizi bekliyoruz...

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.